| 01:03  
کاهش 30 درصدی معاملات املاک

، مصطفی‌قلی خسروی در حاشیه نمایشگاه املاک و مستغلات آنلاین با یادآوری این‌که قبل از قطعنامه 598 بسیاری از مردم اقدام به خرید ارز و طلا کردند اظهار کرد:‌ پس از پذیرشاین قطعنامه قیمت‌ها به شدت کاهش یافت و در نتیجه مردم متضرر شدند.

وی با بیان این‌که این اتفاق طی ماه‌های اخیر افتاد و با کاهش نرخ ارز مردم برای فروش به بازار هجوم برده‌اند، افزود:‌ با تداوم روند کاهشی قیمت دلار بازار مسکن به ثبات رسیده و قیمت‌ها تثبیت می‌شود.

وی با اشاره به این‌که حدود 85 درصد نهاده‌های ساختمانی در داخل تولید می‌شود موضوع ارتباط افزایش نرخ دلار بر قیمت مصالح را رد و تصریح کرد:‌ از ابتدای امسال تا پایان شهریور تعداد معاملات مسکن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 3 درصد کاهش یافته است.

وی در عین حال با بیان این که تعداد قراردادهای اجاره مسکن نسبت به سال گذشته حدود 24 درصد کاهش یافته است، گفت:‌ تمدید قراردادهای اجاره و خرید خانه از سوی مستاجران دو عامل اصلی در کاهش تعداد قراردادهای اجاره بها بوده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در خصوص وضعیت بازار مسکن به وجود نقدینگی سرگردان در کشور اشاره کرد و افزود:‌ در صورت روند کاهشی نرخ دلار احتمال ورود این نقدینگی به بازار مسکن وجود دارد.

قلی خسروی در ادامه با اشاره به 2.5 میلیون خانه خالی در کشور تصریح کرد:‌ بیشتر این واحدهای خالی از سکنه متعلق به بانک‌هاست که در دوره رونق مسکن آنها را برای تسویه بدهی‌ها می‌فروشند.

وی همچنین با بیان این‌که با ورود کسب و کارهای آنلاین به بازار مسکن، دلالی این بخش از بین نمی رود،‌گفت:‌اتحادیه مشاوران املاک مخالفتی با ورود فناوری به بازار مسکن ندارد و اتفاقا از آن حمایت خواهیم کرد. معتقدم کسب و کارهای نوین در حال حاضر مورد نیاز است چراکه به نفع مصرف کنندگان است.

وی با بیان این‌که حذف مشاوران املاک به ناامنی اجتماعی در معرفی فایل‌های فروش می‌شود به موضوع مالیات این صنف اشاره کرد و افزود:‌ مذاکراتی با مجلس شورای اسلامی برای کاهش ضریب مالیات مشاوران املاک انجام شده  که در نهایت از 10 درصد به 2 درصد کاهش یافته است.

رضا اربابیان مدیر کسب و کار آنلاین شیپور نیز با بیان این‌که در دنیا بازار مسکن به سمت معاملات آنلاین حرکت کرده و تمایل جامعه نیز به انجام چنین معاملاتی است اظهارات رئیس اتحادیه مشاوران املاک را به نوعی تایید و اظهار کرد:‌در بحث معاملات آنلاین نمی توان مشاوران املاک را حذف کرد و نمی خواهیم به سمت چنین مسئله‌ای برویم.

وی با تاکید بر این‌که ورود سایت‌های آنلاین معاملات مسکن به روند انجام معاملات کمک کرده و آنرا تسهیل می‌کند، افزود:‌ یکی از مزیت‌های سایت‌های آنلاین شفاف‌سازی قیمت‌ها و کسف قیمت واقعی مسکن در بازار است.

آخرین ملک های ثبت شده
فروش تجاری/ مغازه / گاراژ/ رستوران   12متر متری در مازندران
فروش املاک مسکونی تجاری  ----------- متری در قزوین
فروش آپارتمان / مجتمع مسکونی  100متر متری در قزوین
فروش آپارتمان / مجتمع مسکونی  76متر متری در اصفهان
فروش خانه/ویلا/باغ ویلا/باغ/تراسه  240متر متری در اصفهان
فروش زمین مسکونی/مزروعی/گلخانه  ----------- متری در مازندران
فروش آپارتمان / مجتمع مسکونی  75/5متر متری در اصفهان
فروش خانه/ویلا/باغ ویلا/باغ/تراسه  ----------- متری در تهران
آخرین اخبار
برای خرید زمین چه نکات حقوقی را باید بدانیم؟
نکات مهم درخرید ملک
محاسبه حق کمیسیون مشاورین املاک برای خرید و فروش ملک
کاهش 30 درصدی معاملات املاک
12 درصد قیمت مسکن حباب است
رییس اتحادیه املاک:با فروکش التهابات دلار،سرمایه ها وارد بازار مسکن می شود
دولت در کنترل قیمت مسکن موفق بوده است
فروش455مترزمین در لواسان
فروش مسکونی در فاز6پرند

سایت آسیابام دارای نماداعتمادازوزارت صنعت-،تجارت-عضوانجمن صنفی کسب وکاراینترنتی-ثبت شده درسامانه وزارت فرهنگ ارشادورسانه برخط وفعالیتهای سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. 

هرگونه کپی برداری از نام ومحتویات سایت آسیابام غیرمجازبوده وپیگردقانونی دارد